Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Seminarium "Nowoczesne narzędzia skrawające"

 

W dniu 11.04.22 r. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie odbyło się seminarium z branży mechanicznej. Spotkanie współorganizowane było   we współpracy z:

-        Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie

-        HHW Hommel Hercules Sp. z o.o.

Temat seminarium dotyczył “Nowoczesnych narzędzi skrawających” stosowanych w obróbce skrawaniem.

Osobą prowadzącą seminarium, połączonym z pokazem nowoczesnych narzędzi stosowanych w obróbce skrawaniem był Pan Andrzej Hausman, reprezentant firmy HHW Hommel Sp. z o.o. Pan Andrzej wystąpienie rozpoczął od przedstawienia profilu działalności swojej firmy przy czym nakreślił iż, działalność nie opiera się wyłącznie na sprzedaży a doradztwie czego rozwiązaniem finalnym jest sprzedaż narzędzi różnych producentów.

Wystąpienie zapoczątkowane zostało charakterystyką budowy narzędzi stosowanych w obróbce poprzez przedstawienie wybranego asortymentu wśród którego wymienić można nawiertaki, wiertła, rozwiertaki, frezy, narzędzia nakręcane, a także składane narzędzia frezerskie i tokarskie. Spotkanie miało charakter dyskusji, Pan Andrzej otwarty był na zadawane pytania, a także swoje wystąpienie zaopatrzył w nagrania z pracy poszczególnych wyrobów, a także ciekawe anegdoty odnoszące się do przedmiotu rozmowy.

Po zakończonym pokazie głos zabrał wicedyrektor Centrum Pan Zbigniew Krzewski. W swoim wystąpieniu podziękował organizatorowi szkolenia Panu Krzysztofowi Reszczyk, nauczycielowi Centrum, a także Panu Andrzejowi Hausman HHW Hommel Hercules  Sp. z.o.o. za ciekawą i interesującą prezentację dotyczącą nowoczesnych narzędzi skrawających stosowanych w różnych gałęziach produkcji od przemysłu ciężkiego po medycynę.

 

W seminarium udział wzięły następujące klasy wraz z opiekunami:

-        1o operator obrabiarek skrawających: Krzysztof Hofman,

-        2a mechanik pojazdów samochodowych: Roman Leicht,

-        3TB technik mechatronik: Grzegorz Gryzło, Jacek Goński,

-        3o operator obrabiarek skrawających: Leonard Klag, Krzysztof Reszczyk

-        3op operator obrabiarek skrawających: Maciej Lepczyński


FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
FotoFotoFoto
Aktualności


Instrukcje do ćwiczeń klasy 2Technikum
W załączniku znajdują się skrócone  instrukcje ćwiczeń

Instrukcje do ćwiczeń kl 3e 2022
W załącznikach zamieszczone są skrócone instrukcje do ćwiczeń   III serii

 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH