Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Rys historyczny

Rys historyczny Warsztatów Szkolnych na bazie których powstało Centrum
 
 Działalność warsztatów szkolnych rozpoczyna się w 1946r. wraz ze wznowieniem pracy Zespołu Szkół Mechanicznych w Nysie. Początkowo zajęcia praktyczne odbywały się w budynku na Dolnej Wsi. Po odremontowaniu niskiego parteru Zespołu Szkół Mechanicznych 1948 r. zajęcia praktyczne przeniesiono do budynku szkolnego. Szkoła od chwili utworzenia gromadziła bardzo duże rzesze młodzieży chcącej zdobywać wykształcenie. Utworzenie Szkoły Zawodowej, a wraz z nią duże ilości młodzieży zmusiły dyrekcję szkoły do rozbudowy bazy dydaktycznej i tak w 1958/59 roku przystąpiono do budowy nowych warsztatów szkolnych. Budowę zakończono w 1963 roku, były to pierwsze na opolszczyźnie i zarazem najnowocześniejsze warsztaty szkolne. Sukcesywnie park maszynowy był uzupełniany i modernizowany. Od momentu utworzenia do 2001 roku w warsztatach kształciła się młodzież na kierunkach elektrycznych, mechanicznych i samochodowych. Pracownie dydaktyczne zmieniały swoje przeznaczenie i wyposażenie stosownie do potrzeb i kierunków kształcenia. Oprócz działalności dydaktycznej warsztaty szkolne zatrudniały pracowników, gdyż one oprócz działalności dydaktycznej prowadziły działalność gospodarczą. Kooperowano z wieloma zakładami pracy. Reforma szkolnictwa sprawiła, że podjęto prace nad przekształceniem placówki z warsztatów szkolnych w Centrum Kształcenia Praktycznego uzyskująć dofinansowanie z Kontraktu Województwa Opolskiego.
 
Uchwałą Rady Powiatu Nyskiego nr XXXIV/241/2001 w dniu 20 czerwca 2001 roku na bazie Warsztatów Szkolnych w Nysie i Warsztatów Szkolnych w Głuchołazach utworzono Centrum Kształcenia Praktycznego w Nysie z filią w Głuchołazach.
                                                                                          Opracował
                                                                               mgr Zbigniew Krzewski
Aktualności


Instrukcje do ćwiczeń klasy 2Technikum
W załączniku znajdują się skrócone  instrukcje ćwiczeń

Instrukcje do ćwiczeń kl 3e 2022
W załącznikach zamieszczone są skrócone instrukcje do ćwiczeń   III serii

 
 

Witryna wykorzystuje ciasteczka (ang. cookies) w celach sesyjnych oraz statystycznych. Więcej informacji w polityce prywatności.
 
 
OCHRONA I PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH